Anason Tohumu 1.Kalite 500 gr | Anason Tohumu | Tohumlar | Aktar Diyarı | Türkiye'nin Güvenilir Online Aktarı

Menü

23,71 TL
Sepete Ekle
Bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan 2,37 TL
Anason Tohumu
Anason maydanozgil familyasından olup yarım metre kadar yükseklikte bu bitkinin anavatanı Asya'dır.. Yaprakları yuvarlak veya böbrek şeklindedir. Çiçekleri beyazdır meyveleri küçüktür. “Anason” denilen meyvelerinde “Anethol” vardır. Kokucu ve yakıcı lezzettedir.Yeşilimsi kahverengi engebeli tohumlar yiyecek veya ilaç için kullanılır. Temmuz ve Ağustos aylarında toplanır.Anasonun tohumu yağı çayı aroması üretilir.
Tohumlar
Tohum bitkilerde döllenme sonunda yumurtacıktan oluşan ve yeni bir bitki oluşmasını sağlayabilen tanedir.Tohumlar canlıdır az miktarda su bulundurur içinde embriyo olduğu için bitkinin bütün özelliklerini taşır uygun şartlarda çimlenebilir çimleninceye kadar besin üretemez yani fotosentez yapamaz çimleninceye kadar çeneklerdeki besinlerle beslenir.
Bitki Tohum Baharat
Dünya üzerinde 1.000.000 civarında bitki türünün bulunduğu tahmin edilmektedir.Bunların henüz yarıya yakını tanımlanıp isimlendirilebilmiştir.Gıda elde etmek için üretilen türler ancak 3.000 civarındadır. Buna karşılık yabani olup da gıda olarak kullanılan bitki türünün 100.000'in üzerinde olduğu sanılmaktadır. Tedavi amacıyla kullanılan bitkilerin miktarı antik çağdan beri devamlı bir artış göstermektedir.Ülkemiz doğal florasındaki 10.000 civarındaki bitki türünün 1/3’ ünün endemik olduğu aromatik bitkilerin ise bu oranın % 30’unu teşkil ettiği bildirilmektedir. Tüm Avrupa’da toplam 12.000 bitki türü olduğu düşünüldüğünde biyolojik çeşitliliğimizin zenginliği görülmektedir.
Kullanım Şekli
Bitki çayı olarak içilebilir ya da gargara yapmak amacıyla kullanılır.Çayı için 1tatlı kaşığı anason yohumu havanda dövülerek 1 su bardağı kaynamış suya atılarak 10 dk demlenir.Süzülerek içilir.
Muhafaza Şekli
Serin ve kuru yerde saklayınız.
Marka Hakkında
Butik üretim yaptırdığımız bitki bitki türevleri ve farklı formdaki bitkiler son mahsül ürünüdür. Asla seri üretim yapmadan en fazla 3 aylık bazen günlük siparişe göre paketleme planları yapılarak uzman kontrolünde tedarik edilen ürünlerdir. Bitki ve bitki formları (dökme bitki su yağ macun karışımlarda ) seri üretimine kesinlikle karşıyız .rafta beklemeye etken maddenlerin kaybolmasından bitkinin özelliğini yitirmesinden dolayı talep doğrultusunda taze az ve butik üretim ve paketleme yapmaktayız.Özellikle Bitki suları ve yağları kesinlikler butik üretim olmalı ve raflarda beklememelidir.

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor